Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Tr.matcher Oskarshamns FDK

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
BB2001 (6) Mikael Lager 0705530478 Vit, Vit, vit
Blomstermåla IK (6) Blomstermåla IK(Föreningen) Svart, Svart, svart
Fagerhults AIK (6) Andreas Front 0766442629 0766442629 Röd, Gul, Gul
Fagerhults AIK (B) Fagerhults AIK(Föreningen) Röd, Gul, Gul
Fliseryds IF (6) Simon Johansson 0730716490 Grön/Vit/Vit
Fågelfors IF (6) Mattias Åberg 0732485500 röd/vit/röd
Fågelfors IF (B) Johanna Karlsson Röd, Vit, Röd
Fårbo FF (5) Fårbo FF(Föreningen) Gul/Blå,Blå,Blå
Fårbo FF (B) Fårbo FF(Föreningen) gul/blå/blå
Färjestadens GOIF (3) Färjestadens GOIF(Föreningen) Röd, Röda, Röda
Hossmo BK (4) Ronny Larsson 0702473166 Vit/Röd/Röd
Hultsfreds FK (5) Krister Borg 0703744277 Vit/grön/grön/Grön
Högsby IK (2) Högsby IK(Föreningen) Svart-vit randig, Svart, Svart
Högsby IK (B) Högsby IK(Föreningen) svart-vit/svart/svart
IF Ariel (5) Martin Hagman 0730532798 Blå/Blå/Blå
IF Stjärnan (5) Roger Pettersson 049119145 0705611666 Grön, Grön, Grön
IF Stjärnan (B) Dennis Fransson 049191804 0705291804 Grön/Grön/Grön
IFK Berga (2) IFK Berga(Föreningen) vit, vit, vit
IFK Oskarshamn (4) IFK Oskarshamn(Föreningen) Vit, Blå, Blå
IFK Oskarshamn (B) Kent Persson 049119964 0738439783 vit/blå/blå
IFK Västervik (5) IFK Västervik(Föreningen) blå , blå, blå
IK Tuna Södra (6) IK Tuna Södra(Föreningen) Gul, Grön, Gul
Kalmar FF (P19) Johan Israelsson 0703644329 Röd/Vit, Vit, Vit
Krokstorps IF (6) Lars Lundgren 049133327 0703478187 gul gul gulsvarta
Lindsdals IF (3) Magnus Magni 048019105 0703174405 svart/svart/svart
Lindsdals IF (P16) Lindsdals IF(Föreningen) Svart, Svart, svart
Långemåla IF (6) Långemåla IF(Föreningen) Blå/Blå/Blå
Myresjö-Vetlanda FK (3) Myresjö/Vetlanda FK(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Myresjö-Vetlanda FK (P17) Myresjö/Vetlanda FK(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Nässjö FF (3) Nässjö FF(Föreningen) Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Oskarshamns AIK (P17) Oskarshamns AIK(Föreningen) Vit, svart, Vit
Oskarshamns AIK (P19) Oskarshamns AIK(Föreningen) Vit, svart, Vit
Ruda IF (4) Jonas Lönn 0703478188 0703478188 Röd/vit/röd
Ruda IF (B) Ruda IF(Föreningen) Vit, Vit, Vit
Rödsle BK (6) Mikael Pettersson 0704507183 svart/svart/svart
SK Lojal (6) SK Lojal(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Röda
Södra Vi IF (5) Patrik Nilsson 0735347428 Vit, Blå, Vit
Timmernabbens IF (5) Patrik Lindeborg 0730746250 Svart, Svart, Svart
Timmernabbens IF (B) Timmernabbens IF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Trekantens IF (6) Trekantens IF(Föreningen) Blå, blå, blå
Vimmerby IF (4) Vimmerby IF(Föreningen) gul/svart, Svart, svart
Västerviks FF (3) Jimmy Svensson 0739414130 0739414130 Gul, Svart, Gul
Växjö Norra IF (3) Dilovan Tercan 0734455100 Svart/Svart/Svart
Östers IF U17 Östers IF(Föreningen) Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2022-02-16 18:00 140985001 Högsby IK (2) - Kalmar FF (P19) 2 - 1 Arena Högsby kommun 1, Högsby
2022-02-26 12:00 140985002 Högsby IK (2) - Färjestadens GOIF (3) 2 - 1 Arena Högsby kommun 1, Högsby
2022-02-26 14:00 140985008 IF Stjärnan (5) - Hultsfreds FK (5) 7 - 1 Ernemar IP 1, Oskarshamn
2022-02-26 14:00 140985016 Ruda IF (4) - IFK Västervik (5) 1 - 3 Arena Högsby kommun 1, Högsby
2022-02-27 17:00 140985010 Timmernabbens IF (5) - Långemåla IF (6) 4 - 0 Idrottsparken 2, Mönsterås
2022-03-05 12:00 140985003 Högsby IK (2) - Myresjö-Vetlanda FK (3) 2 - 0 Arena Högsby kommun 1, Högsby
2022-03-05 14:00 140985011 IFK Oskarshamn (4) - IF Stjärnan (5) 2 - 0 Ernemar IP 1, Oskarshamn
2022-03-12 11:30 140985004 Högsby IK (2) - IFK Berga (2) 1 - 2 Arena Högsby kommun 1, Högsby
2022-03-19 12:00 140985005 Högsby IK (2) - Nässjö FF (3) 1 - 3 Arena Högsby kommun 1, Högsby
2022-03-19 12:00 140985012 IFK Oskarshamn (4) - Ruda IF (4) 4 - 0 Arena Oskarshamn
2022-03-25 18:30 140985017 Ruda IF (4) - Hultsfreds FK (5) 0 - 2 Arena Högsby kommun 1, Högsby
2022-03-26 10:00 140985020 Krokstorps IF (6) - Fårbo FF (5) 1 - 4 Arena Oskarshamn
2022-03-26 11:00 140985026 Oskarshamns AIK (P19) - Östers IF U17 1 - 0 Ernemar IP 1, Oskarshamn
2022-03-26 12:00 140985006 Högsby IK (2) - Västerviks FF (3) 2 - 1 Arena Högsby kommun 1, Högsby
2022-03-26 12:15 140985025 Oskarshamns AIK (P17) - Lindsdals IF (P16) 2 - 2 Arena Oskarshamn
2022-04-01 19:00 140985022 Fårbo FF (5) - Rödsle BK (6) 2 - 2 Arena Oskarshamn
2022-04-02 10:15 140985028 IFK Oskarshamn (4) - Timmernabbens IF (5) 5 - 2 Arena Oskarshamn
2022-04-03 19:00 140985027 Långemåla IF (6) - Blomstermåla IK (6) 4 - 0 Idrottsparken 2, Mönsterås
2022-04-09 10:00 140985032 IFK Oskarshamn (4) - Hossmo BK (4) 4 - 3 Arena Oskarshamn
2022-04-10 12:00 140985024 Krokstorps IF (6) - BB2001 (6) 6 - 2 Arena Oskarshamn
2022-04-11 19:00 140985030 Blomstermåla IK (6) - Fliseryds IF (6) 0 - 8 Idrottsparken 2, Mönsterås
2022-04-15 10:00 140985033 IF Ariel (5) - Fliseryds IF (6) 5 - 0 Arena Oskarshamn
2022-04-18 12:00 140985034 Fliseryds IF (6) - Fagerhults AIK (6) 3 - 6 Idrottsparken 2, Mönsterås
2022-08-08 18:30 140985036 Timmernabbens IF (5) - IFK Oskarshamn (4) 3 - 5 Tillingevallen, Timmernabben
2022-08-12 18:30 140985035 Fågelfors IF (6) - Fliseryds IF (6) Hyltamalm, Fågelfors

Postadress:
Ruda IF
Idrottsvägen 9
57971 Ruda

Besöksadress:
Idrottsvägen 9
57971 Ruda

Kontakt:
Tel: 049122239
Fax: 049122239
E-post: This is a mailto link